…och så kom hösten.

Skapad: 27 aug. 2014

Hej Vänner!
Kylan kom väldigt fort. Fisket i sjön de senaste veckorna har jag fått rapporter om att det varit trögt. De står på botten men kommer nog stiga nu när det blir kallare. Under tiden tänkte jag tipsa om en rolig serie som har gått på Youtube. Det är kanalgratis som gjort sin femte säsong av Fly vs Jerk. 2 Flugfiskare och 2 jerkfiskare möts i en gäddfisketävling under 3 dagar. De får fiska vart de vill i hela Sverige. En väldigt rolig och spännande tävling. OM man nu är inne på gädda…

Kommentering avstängd.

 • VÄDER

  Klicka på bilden för mer detaljerad väderinformation.

  klart.se

  VAKTSCHEMA 2022

  Tack alla medlemmar och närboende som vaktar sjön, tjuvfisket har sjunkit avsevärt detta år. Bra jobbat!

  Allt tjuvfiske polisanmäls.
  fisketillsyn

 • Berras Sportfiske
 • Administration