…och så kom hösten.

Skapad: 27 aug. 2014

Hej Vänner!
Kylan kom väldigt fort. Fisket i sjön de senaste veckorna har jag fått rapporter om att det varit trögt. De står på botten men kommer nog stiga nu när det blir kallare. Under tiden tänkte jag tipsa om en rolig serie som har gått på Youtube. Det är kanalgratis som gjort sin femte säsong av Fly vs Jerk. 2 Flugfiskare och 2 jerkfiskare möts i en gäddfisketävling under 3 dagar. De får fiska vart de vill i hela Sverige. En väldigt rolig och spännande tävling. OM man nu är inne på gädda…

Kommentering avstängd.

 • Medlemsmöten 2019

  Medlems-/Styrelsemöten

  Alla möten hålls i klubbstugan.
  Styrelsemöten börjar kl. 18:00.
  Medlemsmöten börjar kl. 19:00.

  Medlemsmöten
  Torsdagen den 3 oktober

  Städdagar
  Lördagen den 5 oktober klockan 10:00

  VÄDER

  Klicka på bilden för mer detaljerad väderinformation.

  klart.se

  VAKTSCHEMA 2019

  Vaktschema ligger under medlemssidorna.
  Tack alla medlemmar som vaktar sjön, tjuvfisket har sjunkit avsevärt detta år. Bra jobbat!
  fisketillsyn

 • Berras Sportfiske
 • Administration